تعمیر آب خوردگی تلویزیون ال جی |۰۹۱۹۱۵۳۰۵۹۵-۶۶۲۲۱۴۰۷-۳۳۶۴۱۸۴۲

پیغام برنامه ریزی نشده در تلویزیون ال جی
نوامبر 4, 2020
فراموشی رمز تلویزیون ال جی
نوامبر 4, 2020

تعمیر آب خوردگی تلویزیون ال جی |۰۹۱۹۱۵۳۰۵۹۵-۶۶۲۲۱۴۰۷-۳۳۶۴۱۸۴۲

تعمیر آب خوردگی تلویزیون ال جی

 

تعمیر آب خوردگی تلویزیون ال جی

 

 تعمیرآب خوردگی تلویزیون ال جی

 

تعمیر آب خوردگی تلویزیون ال جی

آب خوردگی تلویزیون یکی از رایج­­ ترین مشکلات در انواع مختلف تلویزیون­ها می ­باشد، این مشکل را  می توان یکی از اصلی ­ترین دلایلی دانست که تلویزیون نیاز به تعمیر دارد و در صورت عدم تعمیر روشن نخواهد شد.

بسیاری از افرادی که اولین بار با این واژه مواجه می­شوند، بر این باورند که این مشکل ممکن است ناشی از ریختن آب روی تلویزیون باشد. اما آب خوردگی دستگاه به دلیل ورود مایعاتی همانند شیشه ­شور به داخل پنل تلویزیون ­ها اتفاق می­افتد. همچنین این احتمال وجود دارد که رطوبت زیاد هوا در مکانی که تلویزیون در آن قرار دارد، عامل این اتفاق باشد.

آبخوردگی تلویزیون ال جی

آبخوردگی تلویزیون ال جی به هر دلیل که اتفاق بیفتد نخستین کار جهت تعمیر آن، خاموش کردن تلویزیون و خودداری از روشن کردن مجدد آن است. ضمن آنکه با این اتفاق، می‌بایست در اسرع وقت دستگاه را به یکی از مراکز تخصصی تعمیر تلویزیون تحویل داد تا اقدامات مورد نیاز جهت پیشگیری از خرابی‌های دوچندان، بر روی آن اعمال گردد.

بی‌توجهی به این مسئله و ادامه کار با دستگاه، تلویزیون را با اشکالاتی در تصویر و صدا مواجه خواهد کرد که برخی از آنها عبارتند از: ظاهر شدن خطوط رنگی عمودی در صفحه نمایش، مشاهده هاله نواری سفید رنگ بر روی تصویر، قطع شدن تصویر پس از مدت زمانی کوتاه با وجود شنیدن صدای تلویزیون و مواردی از این دست. در صورت مواجهه با چنین پیشامدی در دستگاه خود –یعنی آبخوردگی تلویزیون ال جی- می‌توانید تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر و رفع این اشکال را از کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات ال جی دریافت نمایید.

 

هنگامی که مواد شیشه شور به صورت کاملا مستقیم و از فاصله­ ی بسیار کم قاب و صفحه نمایش اسپری می شود، می ­توانند وارد دستگاه شده و باعث آب خوردگی آن شوند. این مواد به دلیل رسانا بودن هنگامی که به فلت های انتقال تصویر می رسند، باعث ایجاد جرقه شده  و در ادامه­ باعث سولفاته شدن مدار می ­شوند. همچنین مشکل سوختگی مدارهای ظریف و حساس را  نیز به دنبال دارد

چگونه متوجه آب خوردگی تلویزیون شوید؟

اگر بر روی صفحه­ی تلویزیون شما خطوطی با مشخصات رنگی و عمودی ایجاد شود و یا نوارهای سفید و مشکی روی تصویر ظاهر گردد، می توان آن ها را نشانه ای از آب خوردگی دستگاه دانست. همچنین اگر تفاوت روشنایی در دو نیمه­ ی تلویزیون مشاهده شود می ­توان گفت تلویزیون دچار آب خوردگی شده است.

تعمیرآب خوردگی تلویزیون ال جی

آبخوردگی چطور اتفاق می افتد؟

شاید تصور کنید آبخوردگی تلویزیون ال جی مربوط به زمانی است که آب روی دستگاه می ریزد. البته ممکن است چنین اتفاقی هم بیفتد؛ اما منظور از آبخوردگی تلویزیون، نفوذ رطوبت به داخل فلت ها و آسیب دیدگی و سولفاته شدن مدارهای این بخش است. این اتفاق زمانی می افتد که مایع پاک کننده را به صورت مستقیم به سطح نمایشگر بپاشید. بسیاری از تعمیرکاران به جای عبارت آبخوردگی تلویزیون از اصطلاح آبخوردگی پنل استفاده می کنند.

تعمیر تلویزیون معیوب:

برای تعمیر تلویزیونی که دچار مشکل شده است، در ابتدا باید فلت­ هایی را که خراب شده ­اند، بررسی کنید. در صورتی که آسیب وارد شده جدی باشد، نیاز به تعویض دارند. در غیر این صورت می­ توان به بهبود مشکلی که در فلت ایجاد شده پرداخت.

ممکن است فلت آسیب دیده و دارای مشکل پس از تعمیر و پس از شروع به کار دوباره­ ی تلویزیون نیز همچنان مشکل داشته باشد. در این حالن بهترین راهکار برای رفع این مشکل این است که، فلت سوخته توسط تکنسین­هایی که در این زمینه دانش کافی دارند، تعویض گردد.

راهکارهایی که هنگام آبخوردگی تلویزیون ال جی می افتد چیست؟

آبخوردگی تلویزیون مسئله مهمی است و می تواند حتی موجب خرابی و از کار افتادن پنل یا دیگر اجزای این دستگاه شود. در این شرایط، اقداماتی که انجام می دهید تا حد زیادی تعیین می کنند که تلویزیون چه اندازه آسیب می بیند. موارد زیر، مجموعه اقداماتی هستند که بهتر است هنگام آبخوردگی تلویزیون ال جی و دیگر برندها انجام دهید تا میزان آسیب دیدگی پنل و دیگر قطعات، به حداقل برسد:

  • به محض این که متوجه آبخوردگی تلویزیون شدید، دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید. با این کار از سوختن مدارها و اتصالات جلوگیری خواهید کرد.
  • اگر قطعات رطوبت روی صفحه تلویزیون هستند، آنها را با یک دستمال تمیز و نرم، خشک کنید.
  • توصیه اکید می کنیم که به هیچ عنوان، درب پشتی تلویزیون را باز نکنید؛ حتی اگر آب داخل آن باشد. شما در این زمینه مهارت کافی ندارید و ممکن است به خود یا تلویزیون آسیب بزنید.
  • بهتر است تلویزیون آبخورده را تکان ندهید.
  • هوای گرم اطراف تلویزیون می تواند به خشک شدن رطوبت داخل دستگاه کمک کند؛ البته این به معنی استفاده از دستگاه ها و تجهیزات حرارتی نیست.
  • تا ۲۴ ساعت به هیچ عنوان تلویزیون را روشن نکنید.
  • در نهایت بهتر است در صورت آبخوردگی تلویزیون، برای عیب یابی و ترمیم دقیق و درست و تخصصی دستگاه، از تکنسین های تعمیرات تلویزیون ال جی در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

تعمیر آبخوردگی تلویزیون ال جی

متأسفانه در صورت بالا بودن میزان آبخوردگی، امکان تعمیر آبخوردگی پنل تلویزیون وجود ندارد. ضمن آنکه، در غالب موارد به دلیل بی‌توجهی کاربران، و عدم مراجعه زودهنگام به تعمیرگاه، تعمیر پنل آبخورده تلویزیون، تنها با تعویض آن امکان امکان‌پذیر می‌گردد. ( تعویض پنل تلویزیون نیز هزینه بالایی می‌طلبد –چیزی حدود ۷۰درصد از هزینه خرید یک تلویزیون- از همین رو غالب کاربران، خرید یک تلویزیون نو را به تعمیر آبخوردگی پنل تلویزیون ترجیح می‌دهند).

البته در شرایطی که کاربر آگاهانه عمل کند و بلافاصله پس از آبخوردگی دستگاه، تلویزیون را خاموش کرده و به یکی از مراکز مجاز در حوزه تعمیر تلویزیون مراجعه کند، احتمال آنکه بتوان تعمیر آبخوردگی پنل تلویزیون را با موفقیت به انجام رساند بالاست. در این صورت توصیه می‌شود به مراکزی مراجعه شود که از تجهیزات پیشرفته جهت این کار نظیر بندیگ ماشین برخوردار باشند.

تعمیر تلویزیون آب خورده ال جی

عیب‌یابی و تعمیر تلویزیون آب خورده ال جی

آبخوردگی تلویزیون الجی سبب آسیب سه قطعه در تلویزیون – برد T CON، برد آدرس و فلت‌های انتقال‌دهنده سیگنال تصویر از برد آدرس به قسمت ماژور پنل تلویزیون- می‌گردد. در بخش ذیل اطلاعات مختصری در باب این سه قطعه ارائه می‌گردد. در صورت خرابی برد تی کان، امکان تعویض این قطعه به دلیل جدایی آن از دیگر قسمت‌ها امکان‌پذیر است. (به دلیل آنکه ارتباط برد تیکان با دیگر بخش‌ها، توسط سوکت صورت می‌گیرد، امکان تعویض آن به آسانی امکان‌پذیر است). تعمیر فلت‌های پنل در صورتی امکان‌پذیر است که خرابی پیش آمده به سطح انتقالی وارد نشده باشد، در غیر اینصورت فلت‌های پنل نیازمند تعویض خواهند بود.

وضعیت تعمیر برد آدرس با دو مورد پیش متفاوت است. زیرا بردهای آدرس به شکل برد های چند لایه طراحی می‌شوند و از سوی دیگر به دلیل اتصال به فلت های پنل، قابلیت تعویض آنها به سادگی وجود ندارد. به دلیل کمی فضا در این بخش، از بردهای چند لایه در بردهای آدرس استفاده می‌شود. ارتباط میان بخش‌های گوناگون برد در بسیاری موارد از راه PIN HOLE هایی صورت می گیرد که دو سمت برد را به هم متصل می کنند. در بردهای پیچیده‌تر این ارتباط از طریق لایه‌های میانی هم برقرار می‌گردد.

تعمیر آب خوردگی تلویزیون ال جی

در هر حال در تعمیر آبخوردگی تلویزیون الجی نیاز است تا کلیه بخش‌های مذکور بررسی شده و در صورت نیاز تعویض یا تعمیر گردند. یکی از اقدامات انجام شده در ارتباط با تعمیر آب خوردگی تلویزیون، استفاده از پوشش سیلیکونی، ضد آب و ضد رطوبت بر روی قطعات حساس موجود در تلویزیون است. استفاده از این پوشش، قطعات آسیب‌پذیر را در برابر نفوذ آب مقاوم کرده و از وارد شدن آب به درون آنها ممانعت می‌کند.

تعمیر آبخوردگی پنل تلویزیون ال جی با بندینگ ماشین

تعمیر آبخوردگی پنل تلویزیون در مرکز تعمیرات تلویزیون ال جی با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات این حوزه نظیر بندینگ ماشین انجام می‌پذیرد. استفاده از بندینگ ماشین به ویژه زمانی صورت می‌گیرد که دستگاه در اثر آبخوردگی با مشکل سولفاته شدن فلت‌های COF درگیر شده باشد.

بندینگ ماشین با دارا بودن سیستم‌های پیشرفته‌ای چون لنز اپتیکال، صفحه کوارتز، پمپ‌های تصفیه هوای پیشرفته، دستگاه گرمادهی پیشرفته میکروسکپی، ابزارآلات دقیق جهت تنظیم زوایای X,Y,Z، سیستم مانیتورینگ لمسی، سیستم کنترل هوا پیشرفته، سیستم گرمادهی برای ACF، فیکسچرهای پیشرفته برای COF و امکانات پیشرفته دیگر قابلیت تعمیر انواع LCD تلویزیون در سایزهای مختلف را داراست. جهت تعمیر آبخوردگی پنل تلویزیون، از پمپ های فشار هوای پیشرفته بندینگ ماشین استفاده شده، و پس از وارد کردن هوای تمیز و خشک به دستگاه، با استفاده از نوارهای کوارتز و همچنین سنسورهای پیشرفته دما در ابزار گرما دهی، اتصال مابین COF، ال سی دی و PCB برد فراهم می‌گردد.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی

نمایندگی تعمیرات تلویزیون ارائه دهنده تخصصی ترین سرویس های تعمیر و بهسازی انواع تلویزیون به متقاضیان است. دارندگان انواع تلویزیون، اعم از اولد، پلاسما، ال ای دی، ال سی دی و … می توانند در صورت بروز هر گونه اشکال در دستگاه مورد استفاده شان، با نمایندگی تعمیرات تلویزیون تماس بگیرند و درخواست خود مبنی بر نیاز به حضور کارشناس تعمیرات تلویزیون را ثبت نمایند.

تخصصی ترین مرکز تعمیرات تلویزیون، در تلاش است تا با همکاری نیروهای متخصص و مجرب، روز به‌روز خود را به استانداردهای جهانی این حوزه نزدیک‌تر سازد و بالاترین سطح کیفی خدمات را در زمینۀ تعمیر و سرویس‌های پس از آن به هموطنان گرامی ارائه نماید. احترام به مشتریان و هموطنان گرامی در کنار ارائه بالاترین خدمات، هدف مدیریت و کادر فنی نمایندگی رسمی تعمیرات تلویزیون می‌باشد.

 نمایندگی ال جی

نمایندگی ال جی بهترین مکان برای حضور دو گروه از کاربران است؛ گروه نخست کاربرانی که قصد خرید یکی از محصولات ال جی را دارند و درصددند تا پس از مشاهده محصول و آشنایی با ویژگی‌های آن، جهت خرید و تهیه آن اقدام نمایند. این گروه از کاربران می‌توانند پس از حضور در نمایندگی فروش ال جی و دریافت مشاوره‌های لازم از کارشناسان حاضر در این مجموعه جهت تهیه و خرید دستگاه اقدام نمایند.

گروه دوم کاربرانی هستند که دارنده یکی از محصولات ال جی می‌باشند اما به دلیل بروز خرابی در دستگاه مورد استفاده‌شان، نیازمند دریافت خدمات مرتبط با تعمیر و بهسازی دستگاه هستند. این گروه از کاربران نیز می‌توانند به نمایندگی تعمیر ال جی مراجعه کرده و تخصصی‌ترین سرویس‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مرتبط با دستگاه خویش را دریافت نمایند. شایان ذکر است نمایندگی ال جی ، در ارتباط با دستگاه‌های سنگین و با ابعاد بالا –نظیر یخچال، اسپلیت، لباسشویی و …- ارائه‌دهنده خدمات «تعمیر و سرویس در محل» است.

 

در صورتی که آب خوردگی تلویزیون در زمان خاموش بودن تلویزیون اتفاق افتد، کم­ ترین آسیب به دستگاه شما وارد خواهد شد. اما اگر تلویزیون در حالت روشن باشد آسیب واردشده بیشتر خواهد بود. بهترین راه­حل برای کاهش مشکل، خاموش کردن هر چه سریع ­تر تلویزیون می ­باشد.

برای رفع مشکل آب خوردگی تلویزیون بهتر است در هنگام مواجه با این مشکل ابتدا دستگاه خود را خاموش نمایید. سپس با تعمیرکار مربوطه برای حل این مشکل تماس بگیرید.

 

تعمیر آب خوردگی تلویزیون ال جی

خدمات شرکت تعمیرات تلویزیون فدک:

شرکت تعمیرات تلویزیون فدک به عنوان یکی از تخصصی­ترین مراکز تعمیرات تلویزیون است که با بهره­گیری از تکنسین­ها و متخصصین باسابقه اقدام به تعمیر انواع مختلفی از تلویزیون ها­ می­کند.

هر تلویزیونی که دچار مشکل شده باشد، در هنگام جابه ­جا کردن آن به تعمیرگاه مربوطه امکان دارد دچار آسیب­های دیگری از قبیل شکستگی یا ترک خوردگی پنل گردد.

تعمیرگاه­ های معتبر و متخصص تلویزیون به منظور کاهش این آسیب­ها امکان تعمیر در محلی که تلویزیون در آن قرار داده را در اختیار مشتری گذاشته تا در کم ترین زمان بهترین عملکرد را داشته باشند.

 

تماس باما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *