نمایندگی تعمیر ال ای دی ال جی ورامین |۰۹۱۹۱۵۳۰۵۹۵

تعمیرات تلویزیون ال ای دی ال جی پاکدشت |۰۹۱۹۱۵۳۰۵۹۵
مارس 15, 2020
تعمیرات تلویزیون ال جی در پرند |۰۹۱۹۱۵۳۰۵۹۵
آگوست 18, 2020

نمایندگی تعمیر ال ای دی ال جی ورامین |۰۹۱۹۱۵۳۰۵۹۵

نمایندگی تعمیر ال ای دی ال جی ورامین

نمایندگی تعمیر ال ای دی ال جی ورامین

نمایندگی تعمیر ال ای دی ال جی ورامین

تعمیرات تلویزیون ال ای دی ال جی ورامین

تعمیر بک لایت تلویزیون های ال ای دی ال جی

در تلویزیون های LCD و LED پنل تلویزیون یا صفحه نمایش تصویر را در قالب پیکسل های رنگی قابل دیدن می کند اما تصویر به تنهایی قابل دیدن نیست برای اینکه نور سفید روشنایی را ندارد. در واقع نور زمینه یا بک لایت است که از پشت به صفحه تلویزیون می تابد و پیکسل های روشن شده را قابل دیدن می کند. در تلویزیون های ال سی دی نوربک لایت(نور زمینه) به وسیله لامپ های فلورسنت ایجاد می شود که با توجه به توان مصرفی بالا و گرمایی که از روشن بودن این لامپ ها ایجاد می شود نیاز به فضای زیاد دارند.

تعمیرات تخصصی ال ای دی ال جی ورامین

به همین دلیل طراحان تصمیم گرفتند بجای استفاده از فلورسنت از لامپ های ال ای دی استفاده کنند که هم روشنایی بیشتری دارند و هم اینکه مصرف برق این لامپ ها بسیار کمتر از فلورسنت ها است. لامپ های ال ای دی از تنوع زیادی برخوردارند که معمولا در هر مدل تلویزیون از یک نمونه استفاده شده است. برایتعمیر تلویزیون ال جیباید از بک لایت همان مدل استفاده شود در صورتی که از ال ای دی های جایگزین استفاده شود تصویر حالت طبیعی خود را از دست می دهد.

بک لایت تلویزیون های ال ای دی

به طور کامل می توان گفت که تلویزیون های ال ای دی همان تلویزیون های ال سی دی هستند که بجای لامپ های فلورسنت از لامپ های ال ای دی در آنها استفاده شده است. لامپ های ال ای دی انواع مختلفی دارد که به طور مثال در تلویزیون های مدل ۴۹uf۸۵۰ , ۴۹uh۸۵۰ به صورت نوارهایی در کناره پنل تلویزیون بکار برده شده اند که عبارت EDGE LED در مورد آنها بکار برده می شود و در تلویزیون های ال جی سری LB به صورت نوار های افقی در طور دستگاه با فاصله چند سانتی متری بین لامپ ها استفاده شده است.

تعمیرگاه مجاز تلویزیون ال ای دی ال جی ورامین

نحوه تعمیر بک لایت تلویزیون های ال جی

همانطور که گفتیم استفاده از لامپ های ال ای دی به جای لامپ های مهتابی عملی رو به جلو بوده که مصرف و گرمای کمتری تولید می کند. در بخش تعمیر تلویزیون انتظار می رفت که تعداد کمتری از تلویزیون های ال ای دی برای تعمیر بک لایت تلویزیون مراجعه کنند اما به دلیل تغییر تاثییر زیادی در روند خرابی تلویزیون ها نداشته و تلویزیون های زیادی با ایراد بک لایت به مراکز تعمیر تلویزیون مراجعه می کنند. در واقع می توان گفت که به علت طراحی نا هماهنگ بین توان ال ای دی و ولت و آمپر ورودی در تلویزیون های باعث خراب شدن بک لایت ال ای دی ها می شود در این مرکز بعد از تعمیر تلویزیون این مشکلات برطرف می شود که احتمال خرابی بسیار کمتر شود.

خدمات زیر نظر اتحادیه تعمیرکاران تلویزیون در اسرع وقت با ضمانت شش ماهه قطعات مصرفی ارائه می گردد.

 

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.