نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی درتهران |۳۳۶۴۱۸۴۲-۶۶۲۲۱۴۰۷-۰۹۱۲۷۳۸۴۰۸۵

نمایندگی تعمیر ال سی دی ال جی در محل |۰۹۱۹۱۵۳۰۵۹۵-۶۶۲۲۱۴۰۷-۳۳۶۴۱۸۴۲
می 8, 2022
نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی بانه ای |۳۳۶۴۱۸۴۲-۶۶۲۲۱۴۰۷-۰۹۱۲۷۳۸۴۰۸۵
سپتامبر 8, 2022

نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی درتهران |۳۳۶۴۱۸۴۲-۶۶۲۲۱۴۰۷-۰۹۱۲۷۳۸۴۰۸۵

نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی درتهران

 

 

نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی درتهران

نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی درتهران

 

شرکت ال جی یکی از شرکت های قدیمی و به نامی می باشد که از بهترین برند ها در ساخت محصولات دیجیتالی هم است. این برند در تولید محصولات دیجیتالی مانند: گوشی همراه، تلویزیون، لپ تاپ و مواردی نظیر آنها فعالیت انجام می دهد و توانسته مشتریان زیادی را به خود اختصاص دهد.
تلویزیون های ال جی در مدل های مختلف و در سایزهای متفاوت تولید شده اند که هر کدام از آنها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارا هستند، در ادامه بیشتر به امکانات و قابلیت های تلویزیون های ال جی می پردازیم

 

نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی درتهران

مدل های مختلف پردازش تصاویر در تلویزیون های ال جی
HDR تلویزیون الجی : استفاده از این قابلیت به اندازه ای گسترش پیدا کرده که در هر وسیله ای با یک صفحه نمایش قابل مشاهده است. ولیHDR چیست؟ این فناوری در تلویزیون در انواع گوشی های تلفن و همچنین در دوربین ها استفاده شده است. آیا HDR در تمامی دستگاهها یک معنا دارند؟برای یافتن پاسخ به این سوال ها و اطلاعاتی در رابطه با HDR یا به عبارتی محدوده ی دینامیکی، مطالب زیر را مطالعه نمایید:
مفهوم محدوده دینامیکی هر چیزی به معنی بالاترین و پایین ترین نقطه آن می باشد،به عنوان مثال محدوده ی دینامیکی در یک سیستم بصری به مفهوم بالاترین و پایین ترین میزان نوری می باشد. چشم انسان دارای محدوده دینامیکی HDR بسیار بالایی است و توانایی مشاهده تصاویر با نور زیاد یا نور کم در محیط را بدون هیچ مشکلی دارد. لازم به ذکر است در محیط هایی که با نور زیاد قرار داشته باشد عنبیه چشم بسته تر می شود، به همین علت اشیائ موجود در قسمت های تاریکتر محیط محو به چشم می خورد. حال چنانچه چشم انسان محدوده دینامیکی بیشتری را دارا بود احتیاجی به کوچک شدن عنبیه چشم در هنگام دیدن مناظرهای پر نور نبود. از این جهت انسان قادر بود تا مانند حیواناتی مانند عقاب یا گربه در تاریکی شب هر مناظری را به سادگی ببیند.
فناوری ULTRA LUMINANCE تلویزیون های الجی : تلویزیون پریم UHD هم اکنون در ابعاد ۴۹، ۵۵، ۶۰، ۶۵ تولید و در دسترس هستند.این تلویزیون ها دارای فناوری هایی هستند که از استفاده کردن از آنها متعجب می شوید. تکنولوژی ULTRA LUMINANCE نامی است که شرکت الجی به قابلیت کاهش نوردهی موضعی پیکسل خود گذاشته است. این ویژگی متناسب با نور محیط زمانی که در محیط های تاریک هستید نور را کم و در محیط هایی که نور دارد نور بیشتری تولید می کند. این قابلیت به معنای کنتراست بهتر، رنگ های زنده تر و ذخیره انرژی می باشد.

 

با پیشرفت های فناوری دیگر از فلورسنت های قدیمی و دائما روشن نوردهی استفاده نمی شود، با این فناوری با دیدن فیلم های جذاب با تلویزیون الجی می توان از بالاترین و برترین کیفیت استفاده کرد. فناوری ULTRA LUMINANCE از اختلاف بین تیرگی و روشنی ؛ تصویری به بهترین شکل خود را ارائه می دهد.حال با تلفیق این قابلیت با UHD تصویری واضح و زنده مانند آنچه در واقعیت است را میتوانید مشاهده نمایید.
تکنولوژی local dimming تلویزیون الجی : محصولات صوتی و تصویری الجی همواره از لحاظ عمق و تصویر از بهترین ها بودند . تصاویری که در تلویزیون های ال جی مشاهده می کنید توسط فناوری هایی ارتقاء داده می شوند. که یکی از این فناوری local dimming می باشد این قابلیت با کارایی خود رنگ های مشکی را تیره تر و رنگ های سفید را روشن تر می کند.

 

خدمات تعمیر تلویزیون ال جی در تهران

قدرت خروجی صدا و تکنولوژی های بکار رفته در آن
توان خروجی صدا در تلویزیون الجی : محدوده صدایی که انسان قادر به شنیدن است، یک کانال صوتی نام دارد. سیستم های صوتی متنوعی در تلویزیون ها وجود دارند. تا صدا را واضح تر و با کیفیت تر به گوش شما برسانند. توان خروجی بسته به دو عامل است، که از جمله آنها نوع و تعداد اسپیکر ها در تلویزیون است، توان اسپیکر ها با توان خروجی حداقل ۵ وات شروع شده و تا حداکثر۲۰ وات وجود دارد.
همچنین تعداد اسپیکر های استفاده شده می تواند بین ۱ تا ۴ عدد باشد. و به عنوان نمونه تلویزیون ۵۵sk79000gi از دو بلندگو با توان خروجی ۲۰ وات استفاده می کند . همچنین در برخی از تلویزیون ها اسپیکر های مخصوص ساب ووفر استفاده شده است، که توانی خارج از اسپیکرها را تولید می کنند که دامنه ی توان خروج آنها از ۵ وات تا ۲۰ وات می باشد.
تکنولوژی DTS VIRTUAL تلویزیون الجی : این تکنولوژی کد گذاری مبتنی بر اشیا می باشد که از آن برای ایجاد صدای چند بعدی استفاده می شود. که باعث ایجاد صدایی بسیار طبیعی محیط و زنده در محیط می شود. این تکنولوژی یک گیرنده استریو دو کاناله می باشد ، که می تواند این منابع صوتی دو کاناله را به وسیله ی دو کانال فراگیر به ۴ کانال افزایش دهد. این تکنولوژی باعث ایجاد صدا با کیفیت بسیار بالا می شود و همچنین فرکانس های خوب را تفکیک می کند تا بتواند صدا را به همان کیفیت زمان ضبط بر گرداند.
تکنولوژی Dolby Digital تلویزیون الجی: این تکنولوژی برای فشرده سازی صوتی توسعه پیدا کرده است. اولین استفاده از Dolby Digital در سینما از لنز mm35 چاپ فیلم بود که برای ارائه صدای دیجیتال مورد استفاده قرار گرفت. بعد از چندی از این تکنولوژی درتلویزیون، دی وی دی، دیسک های بلوری بهره گرفته شد. این ویژگی سبب شد که صدا را تقویت گردد و همچنین فرکانس های صدا را به شکل فراگیر و شبیه به سه بعدی پخش می کند تا افراد صدا را حتی در پشت سر خود حس کنند.
تکنولوژی Clear voice تلویزیون الجی : این ویژگی که در تلویزیون الجی وجود دارد، امکان شفاف سازی صدا را به افراد می دهد که با استفاده از این ویژگی بهترین صدا و با کیفیت ترین صدا را با تفیک بسیار خاصی به گوش کاربر می رساند این عمل با حذف فرکانس های مخرب چنان صدا را از هم تفکیک می کند که کاربر حتی توانایی شنیدن صداهای پشت صحنه را دارا می باشد.

 

نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی درتهران

 

اهمیت وجود سیستم عامل های هوشمند در تلویزیون
سیستم عامل Webosدر تلویزیون های الجی:  سیستم عامل برای استفاده از نرم افزارهای کاربردی طراحی شده است به این ترتیب که با مدیریت منابع رایانه محیطی را فراهم می کند تا بتوان از نرم افزارها استفاده کرد . همچنین سیستم عامل جزو مهم و کاربردی یک رایانه به شمار می آید که شرکت ال جی برای تلویزیون های خود از سیستم عامل هایی بهره برده است. در گذشته شرکت ال جی از سیستم عامل های HP که مبتنی بر لینوکس بود استفاده می کرد ولی به لطف پیشرفت های فناوری و دانش بعدها به سیستم عامل Webos ارتقاء یافت.
در حال حاضر از این سیستم عامل برای تمامی محصولات شرکت ال جی استفاده می شود که به روزترین انها از نسخه ارتقا یافته ی Webos 3.5 استفاده می کند. اما این سیستم عامل چه خصوصیاتی را به نسبت باقی نسخه ها دارد؟ دامنه فعالیت وسیع تر در سطح بزرگ تر یکی از مزیت های اصلی این نسخه می باشد، لذا می توان گفت شما می توانید از برنامه های بیشتری به وسیله ی این سیستم عامل استفاده کنید . به علاوه سرعت پردازش اطلاعات به مراتب بیشتر از نسخه هایی از قبیل Webos 2.0 و Weboos 3.0 می باشد.

 

تعمیر تلویزیون ال جی در تمام نقاط تهران

گیرنده های موجود در تلویزیون
گیرنده DVB-T/T2: از ویژگی های فناوری DVB در تلویزیون های شرکت ال جی در مقایسه با سیستم پخش تلویزیون آنالوگ عملکرد دریافت تصاویر تلویزیون در هنگام حرکت گیرنده است .وجود DVB T و DVB T2 باعث میشود تا دیگر به فکر خرید گیرنده های دیجیتالی برای دریافت و پخش سیگنال ها نباشید زیرا این قابلیت به شکل گیرنده دیجیتالی در خود تلویزیون تعبیه شده است..
گیرنده DVB-S/S2: این نوع گیرنده یکی از گیرنده های فراگیر در محصولات ال جی است تا برنامه های مختلفی را از کانال متفاوت در اختیار کاربران گذارد. همچنین در بسیاری از زمان ها می توان از آن برای دریافت کانال ها به غیر از ماهواره استفاده کرد اما عملکرد اصلی آن برای دریافت کانال های به ویژه ماهواره ای است. پس زمانی که اقدام به خرید یک تلویزیون با گیرنده DVB-S می کنید در واقع تلویزیونی را تهیه کرده اید که دیگر نیازی به گیرنده دیجیتالی را ندارد که همین امر باعث کم شدن هزینه ها می شود.
گیرنده DVB-C:  در خصوص این مدل از گیرنده ها اینکه همانند گیرنده های DVB-T از سری دیجیتالی هستند ولی نکته مهم در مورد اتصال آنها توسط کابل می باشد. حرف آخر C به معنای CABLE است که بیانگر این موضوع است که فقط توسط کابل امکان اتصال وجود دارد تا بتوانید برنامه ها و ویدیوهای خود را با کیفیت عالی تماشا نمایید.

درگه های ورودی و خروجی جهت اتصال به تلویزیون
پورت HDMI تلویزیون الجی: با کمی توجه در پشت تلویزیون متوجه خواهید شد که تعداد پورت های زیادی وجود دارند که هر کدام قابلیت های خاصی را به شما می دهد و هر یک از این پورت ها در حقیقت یک امکان را برای شما به ارمغان می آورد ولی در حال حاضر یکی از پورت های بسیار کارآمد پورت HDMI است .حال این سوال مطرح میشود که این پورت چیست و چه کارآیی دارد ؟ HDMI یکی از بهترین و با کیفیت ترین تکنولوژی های مرسوم جهت اتصال به دستگاه های صوتی و کنسول های بازی است.

 

تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی در منزل در تهران

برخی از دستگاه ها HDMI منحصر به فرد تری دارند به عنوان ARC که صدا را برگشت می دهد تا بتوان آن را از ساندبار پخش کرد. دقت کنید وقتی تلویزیون UHD تهیه می کنید می کنید درگاه پورت HDMI 2.0 داشته باشد. این سری از درگاه ها ویدئو های ۴K را از نوع HDR با کیفیت ۶۰ فریم بر ثانیه نمایش می دهد.
پورت USB تلویزیون الجی:  این پورت جهت اتصال فلش به تلویزیون است و میتئان به وسیله ی این پورت فابل هاا و برنامه های موجود در فلش یا مموری را مشاهده کرد .همینطور در برخی از تلویزیون ها امکان اسلایدشوی تصاویر وجود دارد . به علاوه تکنسین های متخصص از این پورت برای آپدیت و رفع نواقص نرم افزاری تلویریون استفاده می کنند . همچنین با این ویژگی امکان مشاهده Servic وجود دارد.

نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی درتهران

پورت خروجی صوتی دیجیتالی Optical Audio در تلویزیون الجی: از این پورت برای فرستادن سیگنال به یک دریافت کننده ی صوتی و تصویری های استفاده می شود که منجر به فرستادن یک صدای دیجیتال به یک دریافت کننده ی دیگر می شود .از پورت های اپتیکال دیجیتال برای ایجاد یک صدای شفاف استفاده می شود این پورت این کارها را به صورت چند کاناله برای مصرف کننده انجام می دهد.
پورت LAN تلویزیون الجی:  در حال حاضر با توجه به اینکه تمام تلویزیون های هوشمند دارای Wifi داخلی هستند. اما این امکان وجود دارد که استفاده از کابل را برای اطمینان بیشتر و پایداری در اولویت باشد. لذا فناوری LAN شبکه ای است که در یک محدوده ی جغرافیایی مانند خانه، دفتر و گروهی را تحت پوشش می گیرد.

 

تعمیر تلویزون ال جی در منزل درتهران

پورت آنتن RF تلویزیون الجی: RF به مفهوم فرکانس رادیویی با اتصال کواکسیال برای کار در فرکانس های رادیویی در حوزه ی چند مگاهرتز است. هم چنین امروزه استفاده کردن از گیرنده های دیجیتال و استاپ باکس رونق گرفته است . اما همچنان استفاده از ورودی RF در تلویزیون ها وجود دارد.همچنین  برای دریافت تصاویر از گیرنده های آنالوگ و دیجیتال اگرچه تلویزیون گیرنده ی دیجیتال داشته باشد مطمئنا این پورت مورد احتیاج است.
پورت های DVI و VGA تلویزیون الجی: در اکثر تلویزیون ها این پورت ها به نام PC نام گذاری شده اند. اکثرا از آنها برای متصل کردن به کامپیوتر و لب تاب استفاده می شود . با این پورت می توانید رایانه و مانیتور خود را به تلویزیون متصل کنید و از تلویزیون به عنوان یک مانیتور غول پیکر استفاده کنید .هم چنین وقتی می خواهید ویدئویی را بر روی صفحه نمایش بزرگ تلویزیون مشاهده کنید نیازی به اتصال USB ندارید و می توانید با استفاده از کابل DVI و VGA برنامه هایی را که توانایی تماشای آن را دارید را به سادگی و گروهی ببینید.

 

نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی درتهران

پورت های ورودی کامپوننت تلویزیون الجی:  این پورت مانند کامپوزیت از کابل RCA بهره میبرد . در این پورت ها از رنگ های سبز، آبی، قرمز استفاده می کنند . این پورت های کامپوننت بر روی پخش کننده های DVD و ویدئو پروژکتور ها هم وجود دارد.

 

 

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *